Duyuru & Haber

Geri

Şanlıurfa’da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Şanlıurfa'da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Şanlıurfa'da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi Teknik Destek bileşeni kapanış toplantısı 1 Kasım 2018 tarihinde Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

Toplantıya yerel yönetim temsilcilerinin yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri ile projenin hedef kitlesini oluşturan paydaşlar katıldı.

Suruç Kaymakamı Tarık Açıkgöz konuşmasında projenin Şanlıurfa için büyük bir şans olduğunun altını çizdi ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şanlıurfa Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, bacasız sanayi adı verilen turizmin katma değere dönüşmesinde bu tür projelerin büyük rol oynadığını ve Şanlıurfa'da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi'nin, farklı paydaşları bir araya getirerek Urfa'nın turizmdeki payını artıracağına inandığını kaydetti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nı temsilen Kapasite Geliştirme Birimi Koordinatörü Burcu Öncüoğlu ise yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyada en çok ziyaretçi alan ülkeler arasında yer almasının önemli bir turizm potansiyeli göstergesi olduğunu ve Rekabetçi Sektörler Programı'nın ilk dönemindeki hedefin bu potansiyelin ülkemiz için katma değere dönüştürülmesi olduğunu; Şanlıurfa'da Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi'nin de bu kapsamda gerçekleştirildiğini ifade etti.

Proje yararlanıcısı Karacadağ Kalkınma Ajansı Temsilcisi Eyüp Bulut ise konuşmasında "Şanlıurfa'ya sonuçları olan, çıktıları uzun süre kalacak işler yaptık" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından teknik destek projesi takım lideri Mary McKeon projenin temel çıktılarını katılımcılar ile paylaştı. Projenin en önemli çıktılarından biri olan Şanlıurfa Turizm A.Ş.'nin sürdürülebilirliği sağlayacağına inandığını kaydeden McKeon, www.visiturfa.com isimli sitenin de yerli ve yabancı turistlerin Urfa hakkında güncel ve doğru bilgiye rahatlıkla ulaşabilecekleri bir platform olarak tasarlandığını belirtti.

Konuşmaların ardından Kalite Programı Ödül Töreni ile ödül almaya hak kazanan işletmelere plaket verildi. Törende proje boyunca emeği geçen kişilere de birer plaket takdim edildi

 


Galeri

Foto Galeri 

Yayınlar

Foto Galeri

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
             
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31